Oturuşlarda Bel Boşluğunun Önemi Nedir?

Oturuşlarda Bel Boşluğunun Önemi Nedir?

Oturuşlarda Bel Boşluğunun Önemi Nedir?

04/08/2017

Sizi Motivasyonda Tutacak Dengeli Bir Oturuş

Yaşam alanlarımızda kullandığımız koltuk ve sandalyelerin kaliteli ve vücut için ideal olması son derece önemlidir. Bu kapsamda yapılan araştırmalar gösteriyor ki, dengeli ve kaliteli oturuş kişilerin motivasyonunu artırmaya yönelik artılarının olduğudur. Özellikle de bu konuda birçok özel üretim ve tasarım harikası sandalye ve koltuklar üretilmektedir. Motivasyonu artırmak için oturuş kalitesi ve oturduğumuz yerin önemi oldukça fazladır.

Son yıllarda birçok kişi bel boşluğunun önemini bilmesi nedeni ile koltukta otururken, bu konuya dikkat etmektedir. Koltukta otururken, öncelikle kendimizi hızlı bir şekilde bırakmak yerine yavaş bir şekilde oturmamız gerekir. Bu vücudumuza değer verdiğimizi gösterir ve vücut dengesi için bu durum oldukça önemlidir. Otururken sırtımıza alacağımız yastık ve bel boşluğumuzu doldurmamız dengeli bir oturuş olacaktır. Eğer yaşam alanlarında kullanmış olduğumuz koltuklar ve sandalyeler oturuş için yeterince kaliteli olmazsa kendimizi dinç ve mutlu hissetmeyiz. Bu durum sadece evlerimiz için geçerli olmayıp, işyerlerinde kullandığımız sandalyeler içinde geçerlidir.

Ofis Hayatında Daha Kaliteli Vakit Geçirmek İçin Oturuşun Önemi

Özellikle çalışan kişilerin kendini dinç hissetmesi ve motivasyonunun üst seviyede olması oldukça önemlidir. Bu kapsamda dünya da ki önemli ülkelerde bu konuya ağırlık verilmekte ve çalışanlardan daha fazla verim alabilmek için motivasyonlarının üst seviyede tutulması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda özellikle de büyük firmalar çalışanları için her şeyi düşünerek onların daha verimli çalışmalarını sağlamaktadırlar.

Ofis yada evlerimizde kullanmış olduğumuz koltuk, sandalye gibi eşyaların kaliteli olması son derece önemlidir. Uzmanların yapmış oldukları açıklamalarda da bu konuya uzmanlar fazlası ile önem vermekte be iş verimliliği ve kişinin motivasyonu için dengeli oturuşun önemine değinmektedirler. Hızlı ve hareketli hayatın içerisinde otururken de aceleci olmak, bizi motivasyon olarak olumsuz etkileyeceğinden otururken dengeli oturmamız son derece önemlidir.

Dengeli Oturuş Nasıl Olur?

Yoğun bir günün ardından koltuğunuza oturarak dinlenmek gibisi yoktur. Eve geldiğimizde kendimizi hızlı bir şekilde kanepe ya da koltuklara atarak dinlenmek isteriz. Ancak yıllardır yapmış olduğumuz bu hareket son derece sakıncalı ve tehlikeli bir durumdur. Koltuğa oturmak istediğimizde yavaşça kendimizi koltuğa bırakmalı ve ayaklarımız yerden kesilmemelidir. Bunu yaparsanız, belinize ve kalçanıza aniden fazla yüklenmiş olursunuz. Bu nedenle otururken, ayakların yerden kesilmeden yavaşça ve dengeli oturulması gerekiyor. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda dengeli oturuşun motivasyonu olumlu yönde etkilediği açıklamaları yapılmaktadır. Sizde kendinize dikkat ederek hem motivasyonunuzu artırmış olur hem de daha sağlıklı oturuş şekli ile dinlenmiş olursunuz. Günümüzde birçok kişi kaliteli koltuklar ve kaliteli sandalyeler alarak evlerinde güzel koltuklarda oturmak istemektedirler. Bu konuda sadece koltukların kalitesi tek başına yeterli olmayıp, dengeli oturuşunda büyük önemi ve etkisi de vardır.

 

Yorum Ekle